حامیان مالی


انتخاب موضوعات سایت

ورود موتور سیکلت های برقی به بازار ایران

ktm-e-speed-electric-scooter-concept-01

خسرو پروانه مدیر فروش اولین شرکت تولیدکننده وسائط نقلیه برقی در خاورمیانه اعلام کرد عرضه انواع موتورسیکلت های برقی در ایران آغاز شد.

به گزارش مهر، خسرو پروانه با اعلام این خبر افزود: عرضه شش مدل از محصولات تولیدی این شرکت شامل موتورسیکلت های برقی از سه تا پنج هزار وات و نیز دو مدل اسکوتر صندلی دار برای استفاده سالمندان و نوجوانان، و مدل ایستاده برای استفاده صنعتی در کارخانجات و سازمان ها آغاز شده است.

پروانه با بیان اینکه سرعت موتورسیکلت های برقی از ۸۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت در مدل های مختلف است، تصریح کرد: این موتورهای الکتریکی با یک بار شارژ کردن با برق شهری از ۸۰ تا ۲۰۰ کیلومتر مسافت را طی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه قدرت موتورهای سه هزار وات برابر ۱۲۵ سی.سی و مدل چهار هزار وات معادل ۱۹۰ سی سی و مدل پنج هزار وات برابر ۲۵۰ سی.سی است، اظهار داشت: این محصولات با دو نوع باتری اتمی و لیتیمی عرضه می شود که پیمایش و سرعت موتور سیکلت های با باطری نوع لیتیمی بیشتر است. عمر مفید باطری های اتمی هار تا پنج سال و عمر مفید باطری های لیتیمی هشت تا ۱۰سال می باشد.

مدیر فروش شرکت نیرومحرکه پارسیان، با اشاره به فروش این موتورسیکلت ها بصورت لیزینگ و یا نقدی، تاکید کرد: مبلغ اقساط ماهانه هر کدام از محصولات که بصورت لیزینگ خریداری می شود به گونه ای است که از نصف میانگین مصرف بنزین در ماه کمتر خواهد بود و هزینه برق مصرفی آن نیز بصورت ماهانه مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار ریال می شود.

به گفته مهندس پروانه، استفاده از تکنولوژی باطری های لیتیمی(نسل جدید قوای محرکه) دارای مزایای بی شماری نسبت به سوخت های فسیلی (بنزینی و گازوئیلی) است که از جمله دسترسی وسیع و ارزان به آن و عدم استفاده از سوخت هایی که متعلق به نسل های آینده است، می باشد.

تا پایان سالجاری و با بهره برداری رسمی از این کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی بندر انزلی، شاهد تولید سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور خواهیم بود.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورود موتور سیکلت های برقی به بازار ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>